Zavřít okno
Poštovné už od 49 Kč

Upřesnění požadavků na návrhy pro Bastard.cz

vystaveno: 23.02.2009 | přečteno: 7174x | komentářů: 13 | přejít na diskusi

Jelikož se v Otevřeném hodnocení neustále vyskytují návrhy, které neodpovídají našim požadavkům, rozhodli jsme se zrevidovat a ještě jednou přehledně sepsat požadavky vycházející z Filosofie značky Bastard.cz:

  1. Návrh nesmí být okopírovaný. Vždy se musí jednat o autorův originální nápad. V žádném případě nestačí jenom překreslit cizí návrh.
  2. Návrh musí být vtipný, jednoduchý, výstižný popř. roztomilý.
  3. Návrh musí být zpracován ve vektorové grafice. Nesmí tedy obsahovat přechody, fotky nebo jakoukoliv jinou bitmapu. Více o vektoru na Wikipedii.
  4. Návrh nesmí být založen na parodii známých značek. Parodie značek přenecháme jiným. Tričko Coma považujte za výjimku potvrzující pravidlo.
  5. Návrh nesmí být založený na holém textu.

Návrhy, které nebudou odpovídat výše zmíněným požadavkům, budou označeny jako nerealizované resp. smazané.

Diskuse k tomuto příspěvku

Podívej se také do sekce časté dotazy.

jméno:  

Požaduji odpověď Bastard.cz
Upozornit na reakce e-mailem
profilové foto inmax - profil | 15.08.2009
+2
když už jsem sem zabloudil, zeptám se:
Jak je to se známými postavami? Už jsem tu viděl Paroubka, ale co když je na návrhu třeba Spiderman nebo Batman.. samozřejmě stylizováni, ale tak aby stále bylo poznat o koho jde. Nevadí to nějakýmu pravidlu?
profilové foto Bastard.cz - profil | 20.08.2009
+2
Co přesně o tomto říká zákon o autorských právech Vám v tuto chvíli bohužel neřekneme. Pokud se jedná o mediálně známou postavu, tak překreslení myslím není problém.

Vzpomeňme si ale například na kauzu s tričkem ČESKO alis TESCO... :/
profilové foto monkey-steeze - nepřihlášený/á  | 09.03.2009
+2
nemyslím tím samozřejmě žádnou vlastní propagaci... de pouze o moje vlastní nápady, které by se zde případně mohli uplatnit
profilové foto monkey-steeze - nepřihlášený/á  | 09.03.2009
+2
Dobrý den jen mě napadlo že by se někomu zde mohli líbit moje amatérský designy triček o který se už nějakou dobu snažim http://www.monkey-steeze.estranky.cz/fotoalbum/stencils/opats-new-stencils-foto
profilové foto Anonymní - nepřihlášený/á  | 03.03.2009
+1
Rewsy má pravdu na ty vaše pravidla nejde skoro nic vymyslet ani nakreslit
profilové foto Kamilos - přihlášený/á  | 02.03.2009
+2
cus..tahle značka je dost good a podle me je jen otazkou casu,kdy se rozvine,osobne mam par napadu a hned jak je hodim na papir,pošlu... a taky si myslim,ze takovych tech vyjímek potvrzujících pravidlo bude víc,kdyz se proste navrh libi,tak se libi...hodně štěstí.čest praci
profilové foto Rewsy - nepřihlášený/á  | 01.03.2009
+2
Dobrý den, podmínky mi příjdou dost náročné na splnění a navíc si myslím, ze kdybyste pustili dál aspoň polovinu návrhů, tak byste měli daleko wětší odbyt, na můj vkus máte VELMI MALÝ VÝBĚR. Jinak hodně zdaru trika, co jsou zatím v oběhu jsou super.
profilové foto DogBeer - nepřihlášený/á  | 01.03.2009
+2
Mno našel jsem další vyjímku potrvzující pravidlo :D Tričko Seru na Potisk není to založeno na holém Textu ?
profilové foto Bastard.cz - profil | 02.03.2009
+2
Dobrý den, když si přečtete diskusi pod tímto tričkem, tam tuto problematiku podrobně popisuji - já tričko vyrábět nechtěl, ale nátlak byl skutečně velký a byl jsem přehlasován :) :(. Takže opravdu se jedná o výjimku potvrzující pravidlo... Michal JAvorka
profilové foto Anonymní - nepřihlášený/á  | 27.02.2009
+2
Dobrý den, považuju taky za hloupost hodnocení designů nezaregistrovanými lidmi, protože tady může každý napsat(např. aby pomohl kamarádovi) že si by si tričko koupil a to se mu ani nelíbí a pak stejně kde nic, tu nic. Mnohem spolehlivější by bylo se ptát na designy uživatelů, kteří jsou zaregistrovaní a mají profil, stejně jak to děláte u posílání návrhů. Vím, že potřebujete zjistit kolik lidí by si triko koupilo, ale tohle je stejně podle mě neobjektivní.
profilové foto Bastard.cz - profil | 27.02.2009
+2
Dobrý den, děkujeme za připomínku, určitě o tom budeme přemýšlet...
profilové foto DND - nepřihlášený/á  | 25.02.2009
+2
1. co to je "autorovo originální nápad"? Nápad je středního rodu? T-t-t-t-fuj!
profilové foto Bastard.cz - profil | 26.02.2009
+2
Dobrý den, naštěstí nejsme češtinářský blog, chyba se občas najde všude, jestliže Vás tolik pohoršuje, omlouváme se Vám...