Zavřít okno

Přihlášení

Zapomenuté heslo?   

Registrace


nebo

Přihlásit se přes Facebook
Poštovné už od 39 Kč
Dárky k objednávkám
Všechno skladem
Dodání do druhého dne
Přejít na slovenské stránky Bastard.sk
Česká verze Bastard.cz
info@bastard.cz    773 445 613

Bastardí blogBastardí batůžky nosí na 200 afrických školáků

autor: Bastard.cz | vystaveno: 20.11.2013 | přečteno: 2676x | komentářů: 3 | přejít na diskusi

Jak jistě víte, v roce 2011 jsme ve spolupráci se sdružením SIRIRI posílali do Bozoum ve Středoafrické republice oranžové batůžky, ve kterých místní děti nosí učebnice do školy. Před začátkem letošního školního roku dorazila i druhá naše zásilka těchto pomůcek, aby se dostalo i na nové studenty.

Ptáte se, proč právě batůžky? Věřte tomu nebo ne, ale batohy, stejně jako řada dalších pro nás obyčejných věcí, jsou ve Středoafrické republice velmi nedostatkovým zbožím. Školáci z Bozoum v minulosti nosili své učebnice v rukách nebo papírových taškách.

Nové zprávy z lycea nám zaslal zdejší český učitel a dobrovolník Vojtěch Bílý a neskrýval své nadšení. V Africe se totiž lidé radují i z takových věcí, které se nám mohou jevit jako maličkosti. Batůžky zde nyní nosí na zádech přes 200 studentů od páté třídy až po maturitní ročník. Podle slov pana Bílého se oranžový ruksak stal dokonce symbolem školy.

„A zrovna tak jako bílo-žlutá školní uniforma se stala jakýmsi školním symbolem, něčím, na co jsou naši studenti náležitě pyšní, zrovna tak je to s batůžky. Je to symbol prestiže, něčeho významného. Oranžový batůžek určitě patří k těm věcem, kterými se studenti mohou pochlubit, a ze kterých mají obrovskou radost.“

Lyceum v Bozoum je nyní jakýmsi ostrůvkem naděje v zemi, která je čerstvě po státním převratu sužována náboženskými nepokoji. Řada jiných státních škol je v současnosti zavřená, protože učitelé nedostávají zaplaceno a protože se lidé ve strachu o vlastní život schovávají.

Vojtěch Bílý je spolu s dalšími dobrovolníky z organizace SIRIRI přesvědčen, že právě podpora vzdělání by měla přispět ke zlepšení této neutěšené situace v zemi a dodává, že místní lidé si jakoukoliv pomoc velmi cení.

„Zdejší lidé si nesmírně váží toho, že se někdo cizí zajímá o jejich situaci a že se snaží udělat něco proto, aby se věci posunuly k lepšímu. Každá koruna tady hraje roli, jakákoliv pozornost zvenčí, toho všeho si lidé velmi cení a je to pro ně velmi důležité.“

Nás toto uznání velmi těší a je určitě dobrou motivací pro další projekty. Pokud se chcete o neziskovce SIRIRI a jejích aktivitách v Africe dozvědět víc, navštivte oficiální web nebo je sledujte na Facebooku.

A pokud byste chtěli také pomoci, můžete přispět na jejich činnost, a to buď pravidelnými příspěvky, převodem na účet nebo třeba koupí pěkného trička na e-shopu SIRIRI.
Pokračování zde...


Soutěž s Českou poštou

autor: Česká pošta | vystaveno: 11.11.2013 | přečteno: 1855x | komentářů: 0 | přejít na diskusi

Štědrý den každý den, vinšujeme vám!

Až do Vánoc nadělíme každý den 3 výhercům 5 000 Kč. Stačí si nechat doručit Balík Do ruky nebo Balík Na poštu! Vyhrajte s Balíkem Na poštu nebo Balíkem Do ruky dárkovou poukázku na vánoční nákupy v hodnotě 5 000 Kč, a pokud máte osobní Zákaznickou kartu České pošty, můžete vyhrát až 50 000 Kč.

Je to jednoduché. Pokud budete v době konání soutěže od 11. 11. do 20. 12. 2013 adresátem Balíku Na poštu nebo Balíku Do ruky, můžete se snadno zúčastnit naší soutěže.

Na www.vyhrajsbalikem.cz stačí vyplnit odpověď na soutěžní otázku, své základní kontaktní údaje, číslo zásilky a následující pracovní den na soutěžní stránce uvidíte, jestli se na Vás usmálo štěstí a stali jste se výhercem poukázky na 5 000 Kč. Pokud ano, gratulujeme. Spojíme se s Vámi a Vy se jen musíte rozhodnout, na kterém z partnerských e-shopů soutěže chcete svoji výhru utratit.

Nevyhráli jste dnes? Nevěště hlavu. S každým dalším přijatým Balíkem Na poštu nebo Balíkem Do ruky – můžete zkusit své štěstí znovu. Ale pozor, s každým balíkem – tedy jeho číslem – můžete odpovídat na soutěžní otázku vždy jen jedenkrát.

Pokud jste držitelem osobní Zákaznické karty České pošty, máte ještě šanci i na další výhru. Stačí na soutěžní stránce zadat číslo své karty, a čekat, zda budete na konci celé soutěže patřit mezi 3 výherce.

Takže čím více balíků, tím větší možnost vyhrát, tím veselejší Vánoce.

Soutěžte na www.vyhrajsbalikem.cz.

Hodně štěstí
Vaše Česká pošta

Česká pošta


Pokračování zde...


Velká soutěž o 35.000 Kč pro grafiky

autor: Bastard.cz | vystaveno: 01.10.2013 | přečteno: 13675x | komentářů: 10 | přejít na diskusi
Soutěž prodlužujeme do konce ledna 2014! Losování proběhne na začátku února.

Soutěž pro grafiky o 35.000 Kč

Podobně jako v loňském roce přicházíme s motivační soutěží pro všechny, kteří chtějí, aby jejich grafiku nosili lidé na tričkách. Je to jednoduché, kromě standardní odměny 4.000 Kč za zrealizovaný návrh na tričku přidáváme soutěž o 35.000 Kč, které si mezi sebou rozdělí tři až čtyři grafici, které vylosujeme ze všech těch, jejichž návrhy půjdou v období říjen až prosinec 2013 do prodeje.

Kdo se tedy účastní soutěže?

Do losování je automaticky zařazen ten grafik, který bude mít v období od října do prosince 2013 alespoň jeden realizovaný návrh na tričku. Pak se tento návrh stává součástí losovačky o 35.000 korun českých. Čím víc návrhů budeš mít, tím je vyšší šance na vylosování, v osudí totiž budou všechny návrhy. Čili čím víc realizovaných návrhů, tím vyšší šance. Zároveň se však losování účastní všichni grafici - i ti s pouze jedním návrhem.

Kromě třech vylosovaných ještě odměníme toho, který bude mít zrealizovaných návrhů za zvolené období vůbec nejvíc - dostane 5.000 Kč. Samozřejmě stále platí standardní odměna za každý realizovaný návrh 4.000 Kč + tričko + případně mikina + případné měsíční odměny podle prodeje.

Odměny pro vylosované

Losování proběhne v přímém online streamu v lednu 2014. A platí, že jakmile je jednou odměněn jeden grafik, nemůže už získat další výhru (kromě té pro nejpilnějšího grafika). Takže jsou jistí minimálně tři odměnění grafici.

Do losování budou zařazeny všechny návrhy, které budou realizovány na tričku (ne tedy na spodním prádle) v řadě FUN i SELF, a které se dostanou do výroby a následně do prodeje v období od října do prosince 2013.

Těšíme se na všechny vaše návrhy!


Pokračování zde...


Soutěž o 30 000 Kč zná své vítěze

autor: Bastard.cz | vystaveno: 13.02.2013 | přečteno: 49420x | komentářů: 3 | přejít na diskusi

Soutěž o 30.000 Kč a Xbox jsme úspěšně uzavřeli! Z celkem 26 odkoupených návrhů jsme vylosovali 3 vítězné, které svým autorům přinesly odměnu 30.000 Kč. Těchto 26 návrhů bylo přijato v období od září 2012 do ledna 2013 a celkem je reprezentovalo 10 grafiků. Rax měl ve slosování nejvíc - 14 návrhů, Annie 3 návrhy, zuzik 2 návrhy a zbylí grafici Ladis, inmax, Peter90cz, Noxy, shape a Dezik po jednom návrhu.

Ze všech 26 návrhů jsme losovali nejdřív první a pak druhé a třetí místo. Na záznam losování se můžete podívat na YouTube. Zde je tedy výsledná trojice odměněných. Prémii za nejvíc návrhů získává Rax se 14 návrhy, nicméně na místo Xboxu si Rax přeje telefon HTC Desire X. Budiž mu tedy vyhověno ;).

Soutěž pro grafiky o 30.000 Kč - vítězové

Děkujeme všem grafikům za jejich účast v soutěži a těšíme se na pokračování úspěšné spolupráce i v roce 2013!


Pokračování zde...


Zjednodušili a zrychlili jsme systém na výměny velikostí

autor: Bastard.cz | vystaveno: 18.11.2012 | přečteno: 68685x | komentářů: 17 | přejít na diskusi

Jak mnozí určitě víte, máte u nás stoprocentní garanci výměny nebo vrácení zboží, které jste si u nás koupili, a to standardně do 14 dnů anebo se Setem na výměnu až do několika týdnů (teď třeba v předvánoční době až do 10. ledna 2013). Do nedávna jsme ale vše řešili ručně a vy nám požadavky psali na kus papíru.

Nyní jsme ale na adrese www.bastard.cz/vymena naprogramovali online systém na žádosti, který nám i vám přináší řadu výhod:

V systému ale nemusíte žádat pouze o výměny, nabízí i možnost podávat reklamace a žádat o vrácení zboží. A navíc vás bude podrobně informovat o celém průběhu vyřizování. Hned na začátku vám přijde e-mail, ve kterém potvrzujeme vaši žádost a zasíláme znovu odkaz na vytištění žádosti, v dalším vám napíšeme, že jsme balíček od vás přijali a ten poslední vám přijde v momentu, kdy odešleme nové zboží a zároveň vám napíšeme sledovací číslo zásilky.

Náhled do systému na výměny


Pokračování zde...


Soutěž pro grafiky o 30.000 Kč a Xbox!

autor: Bastard.cz | vystaveno: 08.08.2012 | přečteno: 135191x | komentářů: 8 | přejít na diskusi

Soutěž pro grafiky o 30.000 Kč a Xbox

PRODLOUŽENO do konce ledna 2013, kdy proběhne ještě jeden výběr potisků do nové kolekce!

Podmínky soutěže jsou jednoduché. Stačí mít v období od září do prosince 2012 alespoň jeden realizovaný návrh na tričko. Pak se tento návrh stává součástí losovačky o 30.000 korun českých. Čím víc návrhů budeš mít, tím je vyšší šance na vylosování, v osudí totiž budou všechny návrhy. Čili čím víc realizovaných návrhů, tím vyšší šance. Zároveň se však losování účastní všichni grafici - i ti s pouze jedním návrhem.

Navíc dostane grafik s nejvíce návrhy v losování nejzábavnější herní konzoli Xbox 360 s bezdrátovým ovladačem. Samozřejmě stále platí standardní odměna za každý realizovaný návrh 4.000 Kč + tričko + případně mikina + případné měsíční odměny podle prodeje.

Losování proběhne v přímém online streamu v lednu 2013. A platí, že jakmile je jednou odměněn jeden grafik, nemůže už získat další výhru. Takže jsou jistí minimálně tři odměnění grafici.

Do losování budou zařazeny všechny návrhy, které budou realizovány na tričku (ne tedy na spodním prádle) v řadě FUN i SELF, a které se dostanou do výroby a následně do prodeje v období od září do prosince 2012.

Těšíme se na vaše návrhy!


Pokračování zde...


Jordy: Jak si poradit s polotóny ve Photoshopu

autor: Jordy | vystaveno: 15.04.2012 | přečteno: 15881x | komentářů: 9 | přejít na diskusi

Tutorial – polotóny ve Photoshopu

Keď som sa začal zaujímať o tvorbu návrhov na trička, sledoval som veľké množstvo grafík. Nakoľko som bol nový v tomto svete (a ešte stále tomu tak je), snažil som sa učiť pozorovaním rôznych technik a štýlov. Narazil som však na jeden rozpor. Vedel som totiž, že pri grafike tlačenej sieťotlačou sa nemôžu používať prechody, no ja som ich aj tak na veľkom množstve návrhov videl. Po nejakom tom čase strávenom hľadaním, sa ku mne dostala jednoslovná odpoveď: POLOTÓN - ilúzia monochromatického prechodu, vytvorená rovnomerným rozmiestnením bodov na ploche.

V tomto príspevku sa teda pokúsim o čo najjednoduchšie popísanie postupu, s ktorým tvorím polotóny vo svojich grafikách. Pracujem v programe Adobe Photoshop.

Otvorím si dokument s už pripravenou kresbou návrhu. Ja osobne, používam tmavo šedé pozadie, aby mi monitor toľko neťahal oči. Následne vytvorím novu vrstvu pomocou klávesovej skratky CTRL+SHIFT+N (odporúčam sa naučiť používať skratky, šetria čas), kvôli prehľadnosti ju pomenujem „Tieň“.

Tutorial – polotóny ve Photoshopu

Zvolím si nástroj ŠTETEC ( skratka B), čiernu farbu, nastavíme krytie podľa potreby (ja som použil 25%), a vytvorím požadovaný tieň (obr. 1). Každým ťahom je tmavší a tmavší (o množstvo percent, ktoré sme zadali). Preto ak chceme docieliť jednotného odtieňa, musíme ho spraviť jedným ťahom. Ďalšou možnosťou je vytvoriť si vrstvu a namiesto nastavenia prehľadnosti u štetca, ju nastavíme u vrstvy (nevýhodou tohto spôsobu je to, že vrstva musí byť prekrytá ďalšou vrstvou, pretože štetec má stále rovnaké krytie). Pri neskorších návrhoch som začal využívať kombinovanie týchto dvoch metód podľa toho ako sa hodí. Vyber je teda na Vás. Dopracujeme sa k takémuto niečomu (obr. 2).

Tutorial – polotóny ve Photoshopu

Dôležitý základ na tvorbu polotónu máme pripravený. Teraz klikneme na vrstvu „Tieň“, zvolíme si nástroj VÝBER (M), a označíme sním celú plochu s tieňom. Následne výber skopírujeme klávesovou skratkou CTRL+C.

Tutorial – polotóny ve Photoshopu

V ďalšom kroku klikneme na Súbor > Nový (CTRL+N). Režim farby zvolíme stupne šedi (obr. 3) a dáme OK. V novom dokumente, použijeme skratku pre vloženie skopírovaného objektu CTRL+V.

Tutorial – polotóny ve Photoshopu

Teraz dôjde k vytvoreniu samotného polotónu. Klikni Obraz > Režim > Bitová mapa. Objaví sa takáto tabuľka (obr. 4). Vyberieme polotónovy raster, a následne si zvolíme hustotu a tvar polotónov. V tomto prípade som použil hustotu 35 a ako tvar čiaru. OK. A tadáá, polotón je hotový. Teraz už len ostáva dostať ho do nášho dokumentu s návrhom.

Tutorial – polotóny ve Photoshopu

Bitmapu opäť prevedieme do stupňov šedej, teda Obraz > Režim > Stupne šedi a OK. K tomu aby sme mohli polotóny preniesť do nášho návrhu dáme vo vrchnej lište Výber > Rozsah farieb, zaškrtneme políčko invertovať, klikneme pipetou na bielu farbu (môžeme spraviť výber aj bez invertovania, ale pri tom ako sú polotóny drobné, je pohodlnejšie kliknúť na väčšiu plochu :)) a OK (obr. 5). Zostava už len stlačiť CTRL+C.

Tutorial – polotóny ve Photoshopu

A sme vo finále. Prejdeme do dokumentu s naším návrhom. Tu polotón vložíme (CTRL+V) a pomocou nástroja PRESUN (skratka V) ho už len prenesieme na správne miesto a okolorujeme :) (obr. 6).

Celý postup sa môže zdať byť trošku zložitejší, ale koniec koncov, všetko je len o zvyku, a po určitej dobe by to už mala byť len podvedomá činnosť. Polotóny môžu byť využité okrem tieňovania aj na odlesky, svetelné lúče, zmiešanie farieb, atd. Fantázia je bez medzi. Dúfam, že môj recept na polotóny bude užitočný pre začínajúcich grafikov, a ušetrí ich od lámania si hlavy nad tým, ako to je. Veľa zdaru.

Tomáš Jordan, Jordy


Pokračování zde...


Vyzvedněte si své objednávky v centru Prahy

autor: Bastard.cz | vystaveno: 29.03.2012 | přečteno: 4654x | komentářů: 3 | přejít na diskusi

Víme, že máte rádi osobní odběry a neradi platíte za poštovné, a tak jsme si pro vás připravili jednu novinku. Na základě spolupráce s prodejnou CVRK nově nabízíme možnost vyzvednout si svou objednávku v centru Prahy na Václavském náměstí.

Vše funguje velmi jednoduše, stačí v košíku zvolit jako způsob dopravy osobní odběr a platbu v hotovosti nebo PayPalem a my danou objednávku zabalíme a jednou za dva pracovní dny odešleme spolu s ostatními do Prahy do CVRKu. Jakmile ve CVRKu tuto objednávku přijmou, odešleme zákazníkovi e-mailem i SMSkou výzvu k vyzvednutí.

logo CVRKuCVRK je obchod, který sdružuje české nezávislé designéry a návrháře a nabízí jim prostor pro prezentaci vlastního zboží. Ve CVRKu tak najdete i několik bastardích potisků, ale hlavně všechny velikosti a střihy triček i mikin, abyste si mohli třeba před nákupem přijít osahat materiál a vybrat nejvhodnější velikost.

Výhodou CVRKu je jeho skvělá dostupnost, prodejnu totiž najdete uprostřed Václaváku v pasáži U Stýblů. Dostanete se sem pohodlně metrem A nebo B; ze zastávky Můstek to je nanejvýš 1 minuta cesty. Otevřeno je od pondělí do soboty od 11:00 do 19:00.

CVRK prodejna v Praze CVRK prodejna v Praze CVRK prodejna v Praze CVRK prodejna v Praze CVRK prodejna v Praze CVRK prodejna v Praze CVRK prodejna v Praze CVRK prodejna v Praze CVRK prodejna v Praze CVRK prodejna v Praze


Pokračování zde...


4. str.